| Laur3099 a întrebat:

Am nevoie de ajutor simt că am ajuns la capătul puterilor, am și gânduri intruzive urâte cred că sufăr de tulburare obsesiv compulsiva am și o situație acasă unde stau numai în stres, nu mai pot gândi mi e teama că o să înnebunesc sau o sa-mi fac seama simt nevoia sa vorbesc cu cineva să mă descarc Mi e teama că nu o să mă vindec niciodată de gânduri intruzive obsesive mi e teama de ce o să se întâmple cu mine ajutați mă va rog cu un sfat măcar am ajuns la capătul puterilor, trec și printr o despărțire nu mai pot

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Sfatul e sa te duci la medicul psihiatru si sa spui ce si cum, iar el sigur te va ajuta, pe noi ne intrebi aiurea, ca noi nu suntem medici.
Pai s-ar putea sa nu te mai vindeci niciodata daca pierzi timpul si nu te duci la medic sa rezolvi din timp problema.
Gandurile astea obsesive suna ca ai avea tulburare obsesiv compulsiva, si asta este de medic.
Insa oricum medicul iti va zice mai exact ce sa faci, nu mai sta asa ca s-ar putea agrava si croniciza.

Iar despartirea aia nu conteaza, sunt atatea femei in jurul tau, da-o naiba pe aia, alta la rand.

| Mopmop a răspuns:

Daca vrei scrie-mi in privat si in masura timpului disponibil putem vorbi.

| Laur3099 explică (pentru Mopmop):

Îmi poți lăsa un Facebook aici sau un wapp și vorbim. aici nu intru prea des

Răspuns utilizator avertizat
| Saiko93 a răspuns:

Emm Nu mai fii asa Si elimina tot ce te supara din viata ta Dupa ce te relaxezi, te gandesti, ce ai de gand pe viitor? cu conditia, sa nu repeti aceleasi greseli... Tot ce pot sa iti recomand, sunt dulciuri si clipuri amuzante sau filme de comedie big grin si nu uita tu esti pilotul vietii tale Niciodata nu te aseza pe locul copilotului happy

| Mihaela230 a răspuns:

În aceeași situație sunt și eu, înțeleg perfect ce spui, eu m-am decis sa plec, am tulburați de comportament, ma enervez din orice, eu am traume din copilărie.

| Laur3099 explică (pentru Mihaela230):

Lasă mi in privat Facebook sau ceva sa vorbim...

| Laur3099 explică:

Pe un Facebook wapp ceva aici nu prea intru, daca vrei îmi lași aici ...sau in privat