| UnNumeRandomAcolo a întrebat:

Am nevoie de o adeverinta care sa arate ca sunt clinic sanatos, ca nu am boli cronice, pentru a face un test psihologic "Clinic sanatos.Nu este in evidenta cu boli cronice sau neuropsihice."
Acesta adeverinta o pot obtine de la orice medic de familie sau doar de la medicul meu de familie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

De la medicul tau de familie.

| Violleta2022 a răspuns:

Adeverinta aia, o poti obtine de la medicul tau de familie, care te cunoaste si te are in evidenta de ani de zile!

| dannyel86 a răspuns:

Trebuie sa fie medicul tau de familie.
Doar el te are in evidenta si iti stie istoricul medical.