| antilove a întrebat:

Am nevoie de o poezie anti-fumat e de ajuns si doua strofe. URGENT! funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| deniro7 a răspuns:

Respiri mai greu, neasteptat
Desi stiind, ai continuat,
In loc sa te alegi cu bunul,
In schimb ai folosit TUTUNUL.

Tutunul e un vici murdar
Si care-ti lasa un gust amar
Poti sa renunti, nu ezita
Astfel crutindu-ti viata ta. big grin

2 răspunsuri:
| Isa a răspuns:

Îmi fumez destinul,
Îmi beau supărarea,
Îmi injectez fericirea,
Îmi inhalez amarul...

Viciile UCID...
Aşadar...

| DariusXD a răspuns:

Sucul si cafeaua -apa si ceaiul- totul e bun dar in afara de tutun.
munca se plateste - fotbalul se joaca-dar sa stii ca odata tigaria tot te omara -dar tot ce pot spune- ANTITUTUN sa se faca. sper ca te-am ajutat funda plz