| medeea2 a întrebat:

Am nevoie de sfatul unui medic.
In data de 11 ianuarie am terminat de luat diane 35 iar pe 13 ianuarie mi-a venit ciclul.
Acum pe 2 februarie trebuia sa-mi vina din nou dar in loc de menstruatie mi-a curs un lichid maroniu. Mentionez ca in perioada dintre 13 ian si 3 febroarie am facut sex, dar nu a ejaculat in mine sunt si racita jos.
E posibil sa fiu insarcinata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Dupa calculele mele nu arecum sa iti vina ciclul pe 2 februarie. De pe 13 ianuarie, 28 de zile sunt pe 9 februarie. Asadarceea ce ti-a venit tie nu e menstruatie ci o sangerare intermenstruala pe contraceptive. Poate fi un dezechilibru hormonal, Diane fiind un anticonceptional destul de dificil de tolerat, sau poate fi de la "raceala". Trebuie neaparat sa meri la medic cat de repede. Nu cred ca e sarcina dar nici normal nu e. Ce nu inteleg eu din intrebarea ta sunt doua lucruri: daca stii ca ai o infectie genitala de ce nu te tratezi?(daca se cronicizeaza, poti ramane sterila) si cum ai calculat ca trebuie sa-ti vina ciclul la 21 de zile de la anterioara menstra.

1 răspuns:
| stefybx a răspuns:

Pe net sunt sit-uri cu Sfatulmedicului si poti obtine un sfat sau recomandari pe email, doar ca dureaza. Sunt si consultatii online daca vrei urgent. Multa sanatate!