| Sayiumi a întrebat:

Am nevoie de un erou pentru un aliment.
Dacă 100 de grame are 267 de kcal, 65 de grame câte kcal are?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ce aliment are 267 de kcal la 100 de grame

100 de grame carbo, proteine are 400
100 de grame de grasimi are 900 de calori

| Cosmin86 a răspuns:

Nu stii sa aplici regula de 3 simpla? Esti RETARDAT?

| johnnny123 a răspuns:

Greu cu matematica asta de clasa a IV-a...
Greu și cu logica elementară.

Păi dacă 100 de grame = 267 Kcal, știi să determini câte Kcal are un gram? Iar apoi poți să înmulțești acel număr cu 65?

Nu de alta, dar ai la dispoziție un computer de milioane de ori mai puternic decât cel folosit pentru a trimite oameni pe lună în 1969.

| Adrian1555 a răspuns:

175 foarte putin mai mult daca nu ma insel, cam pana in 180 maxim
Dar daca intrebi pentru ca esti la dieta calorica nu connteaza 10 kcall adaugate mai mult
Din potriva
Eu cand sunt la diega calorica cand mananc de 80 de kcall trec 100