| zuzaaaaa a întrebat:

Am nevoie de un sfat. Sunt singură acasă cu fratele meu și când am fost la baie, pe hârtia igienică a rămas o pata de sânge. Mi-am pus doua pătrățele de hârtie pe chilot și acum când am fost curge mai mult. Mă gândeam că poate mi-a venit menstruația, dar e prea devreme. Am aproape 12 ani. Fratelui meu îmi e rușine să-i spun. Ambii părinți sunt la muncă și mie îmi este destul de frica. Ce as putea sa fac? Mama vine la 6 de la muncă.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Poate e menstruatia asteapta sa vina mama ta ca nu are ce sa se intample rau

| WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos a răspuns:

Spune-i lui mama ta, e cel mai bine.

| venividivici2017 a răspuns:

Ai dat de belea laughing) Spune-i lui maica-ta, in nici un caz fratelui tau, o sa supravietuiesti pana vine de la servici.

| Mada1920 a răspuns:

Ce te face sa crezi ca este prea devreme sa iti vina menstruatia? Daca in fratele tau nu ai incredere, pune un servetel, ceva pe lenjeria intima si du-te fuguta la magazin si i-ati tampoane.

| TsunamiiiYay a răspuns:

Cel mai probabil menstruatia. Depinde cati ani are fratele tau... Dar mai bine astepti pentru un adult happy