| yoyoo a întrebat:

Am niste bubite pe picioare ca un fel de cosuri... Ceva remedii pentru asa ceva? Si in cat mai scurt timp daca se poate.Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și de unde te-ai pricopsit cu ele? Te epilezi cu lamă sau cremă? Respectă etapele de igienă locală și înainte și după epilare ca apoi să aplici o cremă antiseptică după această procedură.
Ori ai o alergie ori ai o afecțiune a pielii!
Poți lua o pastiluță de Claritine, este un antialergic și dă o fugă și la medicul de familie pentru consult.
Pa, pa.

| Căpşunnă a răspuns:

Buna! dupa ce te speli bine si te usuci iti dai cu spirt dupa ce se usuca cam peste 5 min de la uscare iti dai cu crema de galgenele dar sa fie naturala! FUNDITA TE ROOGGG

| Alkaiba a răspuns:

Eu cred ca cel mai bine ar fi sa te duci la un dermatolog sa te consulte si sigur iti va spune el ce ai si ce sa faci. Asa e greu de spus ce remediu sa aplici. Sper ca te-am ajutatwinking

| lorelelea a răspuns:

Da,si eu patesc la fel sad, mai ales iarna, si asta pentru ca ma imbrac si pielea se irita de la pantaloni vara n-am treaba se vad putin parca tot le am dar pe dinauntru