| AndreeaM1 a întrebat:

Am niste ganglioni durerosi in zona gatului si cred ca o sa fie din nou nevoie de tratament... Am mai avut in februarie ganglioni extrem de mari 3-4 cm si febra. Am fost internata si am facut tratament cu gentamicina 10 zile. Acum daca ar fi nevoie din nou de tratament trebuie sa ma internez pentru analize si apoi daca imi prescrie medicul tratament pot sa ma externez si sa fac tratamentul acasa? Funda urgent!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da. Te poti externa si trata acasa. Nu te poate tine nimeni in spital fara voia ta. Semnezi o fisa ca vei merge zilnic la tratament. Numai ca trebuie sa te duci la ei sau sa-ti faca cineva injectie acasa. Daca trebuie de 2-3 ori pe zi ce faci?

2 răspunsuri:
| AndreeaM1 explică:

Eu in februarie am facut injectie la 12 ore. Am o matusa care face injectii si poate sa imi faca ea, cred.

| Salontanul a răspuns (pentru AndreeaM1):

Atunci e ok. Multumesc, pentru funda!