| BiiBiis a întrebat:

Am niste pete albe pe unghii cred ca am lovit unghia cand ma curatam si d-aia... intrebarea mea este: cum pot sa scap de ele? arata tare urat pe unghii sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| mihaa a răspuns:

Pata aia nu este de la o lovitura este de la lipsa de calciu, poti sa scapi de ea k tablete calciu si magneziu sau asimiland vitaminele pe cale naturala din lactate

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Probabil zici de noite. Apar datorita lipsei de calciu din organism.
Se spune ca atunci cand iti apar urmeaza sa te innoiesi, sa-ti cumperi ori sa primesti ceva nou. happy

| putzulica a răspuns:

Si eu am avut dinalea. cred ca sunt pete de aer sub unghie s-au asa ceva mie mi-a trecut greu rau.

| BiiBiis explică:

Pai eu am vazut odata la tv ca zicea o manichiurista ca multi cred ca din cauza lispei de calciu apar petele, dar nu e asa. din caza ca te lovesti accidental cand ti le cureti.Acum nu stiu ce sa mai cred straight face

| rodyana_6729 a răspuns:

Odata cu cresterea unghiei se duc si petele

| kompresor a răspuns:

Se zice ca acele pete iti aduc noroc si tu vrei sa scapi de ele...