| Sara2 a întrebat:

Am niște sunete în cap de vreo 2 luni, uneori simt că îmi explodeaza ceva în creștet alteori și la ceafă aud, ca un "poc" cum ar trozni oasele, iar la gât simt o imobilitate, pentru că atunci când mișc capul îmi troznește mai tare. Am fost la urgență, mi-a luat tensiunea și mi-a zis că nu am nimic. Apoi i-am zis medicului de familie și mi-a prescris niște pastile pentru anxietate și stres dar tot am acel deranj. Apoi m-am dus la farmacie și i-am povestit, și a dat niște pastile pe bază de ginko biloba, magneziu și melatonină, nici acestea nu mă ajută cu nimic. Oare să fie ceva grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| zilog a răspuns:

Sunt niste viermi care traiesc in creier
https://www.google.com/......ps?/search

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ai probleme cu coloana. la neurolog și fost? Ai amețeli, dureri de cap? Dureri in zona umarului, brațului ce radiază până la degete? Eu am anxietate severa și am studiat puțin dar nicăieri nu am auzit de aceste probleme.e adevărat că din cauza anxietății poți avea ghost symptons dar astea au alte cauze nu are legătură cu anxietatea... Încearcă să îți miști slowly capul în stânga și în dreapta și spune-mi daca te doare? Probleme de atenție, de concentrare? Daca da, e posibil sa fi suspecta de spondiloza cervicala happy alte simptome mai sunt sunete în ureche, tinitus (acufene )
Orișicum ar trebui sa mergi la un neurolog. Dpmdv cred că suferi de spondiloza cervicala

| Sara2 explică (pentru anonim_4396):

Bună seara. Atunci când mișc capul stânga dreapta aud sunet cum ar trozni oasele dar în creștetul capului. Dureri nu am, nici în ureche nu simt nimic ciudat.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca nu ai fost la neurolog să îți faci RMN la coloana îți recomand să o faci happy
Ai probleme in zona cervicala, ar putea fi și discopatie cervicala... De la anxietate nu s sigur dacă e sau nu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu cred că ești sedentara, ai capul amorțit de aici și pocniturile asta daca in caz nu ai ceva in zona cervicala ce am și menționat mai sus. Recomand masaj in zona cefei, și cât mai multă mișcare, o pauza de recreere și cât mai multe momente relaxante, e posibil sa fi suprasolicitata din cauza jobului, stilul de viață etc. stai mult în aceeași poziție, nu faci sport...
Cred că ești o femeie frumoasa, roșcată natural 33-34 de ani.din ce am văzut din 2014 ai aceasta problema nu de azi sau de ieri monica happy ai grija de tine!

| Teo29 a răspuns:

Mergi la un consult neurologic si la un consult cardiologic la privat.

| EmiliaVasile1801 a răspuns:

Așa avea și bunica mea, auzea mereu un fel de,, piu" și o durea capul extrem de tare, i-au făcut un RMN și nu era decât o migrenă. Nu-ți face griji, nu cred că e foarte grav, totuși, îți recomand să mergi la un neurolog, poate îți face o perfuzie și îți face și un RMN, pentru a exclude orice afecțiune gravă.