| alalexandra a întrebat:

Am o alergie sau ceva pe sistem nervos si mi se umfla buza,o simt amotita, se umfla la modu in care aproape sunt desfigurata.
Am racit si ma doare rau in gat insa mi s-a umflat din nou si buza cu tot cu falca...ce sa fac sa sun la salvare...nu sunt in stare sa conduc pana la spital si sunt si singura acasa

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| mentholinks a răspuns:

Ti-a trecut?

| bebewabbit a răspuns:

Suna la salvare Nu mai astepta, daca e alergica problema ( apropo si durereaa de gat tot alergica ar putea fi) ar putea aparea complicatii nasoale ( sa faci un edem al epiglotei si sa nu mai poti respira)Deci better safe than sorry

| alalexandra explică (pentru bebewabbit):

Mi s-a mai intamplat sa mi se umfle..am fost la doctor si mi-au zis ca nu stiu de la ce e...mi se pare penibil sa sun la ambulanta sa se deplaseze pana aici sa imi zca acelasi lucru

| bebewabbit a răspuns (pentru alalexandra):

Atunci fa o programare la alergolog ca sa vezi daca asta e cauza problemei Medicul tau de familie nu are nici o parere? Ai sesizat vreo asemanare intre momentele cand ti s-a umflat buza adica: ai mancat acelasi lucru, era o anumita perioada a anului, ai folosit un anume detergent pentru vase/ haine pe care nu l folosesti de obicei, te-a intepat vreo insecta?