| Wirusssssssss123 a întrebat:

Am o alunita pe fata si din ea imi cresc cateva fire de par si mi se pare ca arat urat cu firele de par.Ce as putea face ca sa scap de firele de par? Eu le tund cu o forfecuta dar creste iar la loc si mi se pare ca cresc mai multe si mai aspru.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Sau du-te la o epilare definitiva si s-ar putea sa nu mai creasca.

| Yurisa a răspuns (pentru Mosotti):

Epilarea defiinitiva nu se face pe asa ceva. E periculos

| Dandinelle a răspuns:

Alunitele sunt cazuri mai sensibile si nu are rost sa iei sfaturi de pe net legat de asta ci mai degraba mergi direct la dermatolog si gasiti o solutie.

| Tataru_Ionut_2001 a răspuns:

De ce sa te chinui atât sa scapi de firele alea de par care oricum cresc, mai bine te duci la un medic specialist si ti-o îndepărtează prin operație

| aXy99 a răspuns (pentru Tataru_Ionut_2001):

Nu se indeparteaza orice alunita asa de usor.

| Tataru_Ionut_2001 a răspuns (pentru aXy99):

De asta am spus sa apeleze la un specialist