| benga94 a întrebat:

Am o durere in partea stinga jos,care se lasa pe testicul si pe picior asa,simt o stare de discomfort,si daca ating testiculul sting ma doare,dar nu mereu,am facut un ecograf si nu mi-a spus de hernie sau alte treburi,nu mi-a iesit nimic grav,acum eu stiu cu doctori astia nu prea mai ai baza, astept pareri care ati mai avut astfel de pareri, tin sa precizez ca nu am testiculul umflat sau in partea stinga umflata e totul normal numai ca ma doare.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| bulin a răspuns:

Ai o "galma" in zona abdomenului sau cum si-a dat seama ca e hernie? Poate fi si o colica renala... Daca ti-a facut ecografie si tia pus un diagnostic ala este...

| benga94 explică (pentru bulin):

Am spus ca am facut un ecograf si nu mi-a spus de hernie sau altceva, mi-a spus ca nu am nimic, nu am nici o galma nu e nimic schimbat nici in partea stinga a burtii, nici la testicule, acum nu stiu ce sa zic ca o fi.

| bulin a răspuns:

Atunci mergi la un spital cu camera de garda la urologie sa te consulte un urolog.

| IisusChristos a răspuns:

Loveste-l cu ciocanul!