| AÐi a întrebat:

Am o durere le umarul stang, dar ma doare doar cand ridic mana, daca apas in zona respectiva nu simt durere.
Este o intindere musculara mica? sau ce poate fi?
As dori si eu un program de recuperare in cazul in care e o mica intindere.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Maariiaa a răspuns:

Bună,
Depinde de la ce este. Acum câteva zile a spus la televizor că a fost o explozie solară care are ca afecte durerei reumatice,dureri de cap și altele.Te poate durea și de la o mișcare bruscă.
Nu trebuie să faci recuperate până nu știi ce ai. Trebuie să mergi la medicul de familie și să îți iei trimitere și să te duci să îți faci o radiografie. Acolo se va vedea clar ce ai.
Și eu la fel am făcut. Mă doare foarte rău spatele și am mers la medic,mi-am luat trimitere și mi-am făcut radiografie. Nu mi-a iețit nimic,iar dacă făceam recuperare sau ceva se deforma,deci mai bine ai aștepta rezultatul radiografiei.
Până atunci, ca să nu te mai doară așa rău spatele ia saridon N 200, este foarte bun. Eu am luat când m-a durut spatele și m-a calmat și mi-a mai luat durerea. Ia-ți de la farmacie crema Puterea Ursului sau diclofenac. Cea mai bună este puterea ursului pentru că are un efect mai rapid și mai natural. Te dai cu acestă cremă în fiecare seara. Să nu te sperii, după 2 minute după aplicarea cremei te va înțepa ardea, dar după îți va mai lua durerea destul de mult.Este foarte bună, costă doar 27 de lei. Se aplică îb locul dureros, fără masaj.

Multă baftă!
Sper că te-am ajutat!
Numai bine!

2 răspunsuri:
| aumih16 a răspuns:

Poate sa fie si de la efort!

| Kernyng a răspuns:

Aste nu e nimic iti va trece in maxim doua zile! Ai auzit de explozia solara de ieri? A spus la televizor ca o sa te doara corpul in respective parti ale lui de la acea explozie dar iti vei revini acusi!