| anonim_4396 a întrebat:

Am o gaura in picior care are in ea sange. Sunt panicat, nu stiu ce s-a intamplat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Poate, te-ai înțepat în ceva și nu ai dat atenție. Spală rana cu apă și săpun, clătește bine și aplică un dezinfectant, betadină sau apă oxigenată (dar, nu spirt!).

10 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Te-au răpit extratereștrii și ți-au implantat cip.

| Kanpeki a răspuns (pentru T0T):

Singura explicatie logica.

| Donsavas a răspuns:

Nu simti durerea? Nu stii ce s-a intamplat? cheama o salvare sa dezinfecteze zona si sa te panseze. Poti intra in contact cu microorganisme periculoase, nu e de joaca.

| WaterDrop a răspuns:

Ceva sumbru cu siguranta. Vorbeste cu parintii tai si mergi la doctor.Nu te poate vindeca nimeni de aici prin ecran.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vezi sa nu te topesti

| tehno125482 a răspuns:

Frate cred ca te-ai lovit!
du-te la medic.
de acum inainte exprimate corect!
nu mai spune

| tehno125482 a răspuns (pentru tehno125482):

Am o gaura in picior care are in ea sange. Sunt panicat, nu stiu ce s-a intamplat!
pare ca ai o gaura ca asta http://atlas-geografic.net/wp-content/uploads/2014/11/groapa1.jpg
daca tie foarte frica du-te la doctor!

| tehno125482 a răspuns (pentru tehno125482):

Si fratilor nu mai faceti glume!
doar nu a stiut sa se exprime corect!
mai rau il panicati!

| Slayzor a răspuns:

Ai avut teroristi in zona?

| Saraperry2005 a răspuns:

Ai grija sa nu faci hemoragie. Du te la medic si te coase. Pa pa