| xDyanne a întrebat:

Am o gramada de cosuri pe frunte nu mai stiu ce sa fac am incercat: creme naturiste, nivea, aloe vera am incecat si planta de la aloe vera am auzit ca hidrateaza piedea si chesti din astea va rog ajutati-ma pot fi si sa zicem leacuri babesti. Dau funda :*.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| EvangelineLovin a răspuns:

E o crema de la farmacie cu ulei de salvia si sulf daca vrei sa incerci.e bunicica. si mai e o crema de la avon nu stiu cum ii zice, are ambalaj gri. sau daca te duci la dermatolog poate sa-ti dea unguente speciale, sau daca nu rezolva nici alea nimic si daca vrei sa scapi de cosuri orice ar fi, sa iti prescrie pastile impotriva acneei. Sanatate

5 răspunsuri:
| Andr3 a răspuns:

Pe mine m-a invatat odata o vecina mai in varsta un fel de remediu babesc.tai o bucata de lamaie si iti freci fata in locurile unde ai cosuri si stai asa cu zeama de lamaie pe fata vreo 10-15 minute de 2 ori pe zi, te clatesti si poti sa iti dai apoi cu putina crema de galbenele.la mine a merswinking

| muhuaxela a răspuns:

Poti intreba la farmacie de o solutie numita :''zineryt''este foarte eficienta, cel putin in cazul unei prietene a functionat foarte eficient...

| Araia a răspuns:

Stiveste coji de portocale intre degete si aplica acel ulei pe zonele cu probleme. O sa simti senzatie de arsura. Stai cat rezisti, apoi clateste cu apa calda.

| taboocs a răspuns:

Eu sunt fata! Dar am un frate care tot asa are cosuri pe frunte si mama mea ia cumparat o crema sa se dea noaptea si dimineata dar nu mai stiu cum se numestesad

| UnidoxTheSolutab a răspuns (pentru taboocs):

Si ce **** ai mai raspuns daca nu stii cum se numeste?