| Turcitu_Ana_Maria_1985 a întrebat:

Am o întârziere de menstruatie de 5 zile dureri de spate (crape menstruale)de 2 zile iar testele de sarcina es negative
Ce șanse am sa fiu gravidă in conditiile in care ultimul contact sexual l-am avut in a doua zi de ovulatie( imi doresc o sarcina

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Felicitari pentru sarcina!
Sansele sa fii insarcinata sunt foarte mari, mai ales ca ai avut sex a doua zi dupa ovulatie!

Testul de sarcina a iesit negativ pentru ca a fost facut incorect, cu multa vreme inainte de vreme.

Un test corect de sarcina se face la 7-10 zile de intarziere, nu dupa 2 zile, ori DUPA 21 de zile de la ultima partida de sex!

| BabyThisIsMe a răspuns:

Cred ca ar trebui sa mergi la doctor, sau mai astepti si mai faci un test pana te programeaza. Nu neaparat dupa 5 zile de intarziere esti gravida, se poate doar sa intarzie.
Oricum, felicitari daca esti insarcinata

| DOD0512 a răspuns:

Poti intreba un doctor

| Turcitu_Ana_Maria_1985 explică (pentru DOD0512):

Sunt in irlanda aici pentru un consult îți faci programare care se obicei o obții in 3/4 săptămâni de aceea am cerut o parere pentru ca durează până ajung la doctor