| Ioanaemilia a întrebat:

Am o întrebare. Am avut un contact sexual in Octombrie pe14. Mi-a venit ciclul normal pe 28. După ce mi-a trecut am făcut un test de sarcina. Negativ. Mi-a venit ciclul normal și in Noiembrie, acum in Decembrie am avut niște dureri groaznice de burta, am primit un tratament pentru infecție urinară, mi-a trecut, mi-am mai făcut un test de sarcina înainte de povestea asta, tot negativ. Problema e ca acum parca simt ca m-am îngrășat, imi simt sânii mai mari, parca am burta grea. O fi autosugestie? E posibila o sarcina?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce varsta ai? Fa o ecografie abdominală sa vada medicul ce ai pot fi chisturi pe ovare si tu le asociezi cu sarcina. Numai sta, mergi la medic. Multă sănătate.

| Violleta2022 a răspuns:

Nici o sarcina nu da simptome si ingrasare asa rapid, in cateva zile de cand ai fii putut ramane gravdia.
Totul este in capusorul tau!
Manaca mai putin si nu vei mai avea vise urate, ca te ingrasi.
In ce priveste durerea de burta si infectia urinara, vezi sa nu fii luat vreo boala cu trasmitere sexuala, care ti-a afectat si organele alaturate aparatului reproducator, provocandu-ti infectie urinara si dureri de ovare, burta, pelvis.
Protejati-va cu prezrevativ, ca-i cel mai sanatos, atat impotriva unei sarcini cat si bolilor cu transmitere sexuala.
Cat priveste un test de sarcina facut corect, DUPA 21 de zile, de la ultima partida sexuala.

| Dalmore a răspuns:

Ești blonda rău. Stai departe de penis până când ajungi să acumulezi cunoștințe ELEMENTARE despre corpul tău. Sunt doar simptome normale ale menstruației. Care apar cu 2 săptămâni înainte.

| Nonolita a răspuns:

Ca sa fii sigura, fa un test intr-un laborator. Cele din farmacii nu sunt 100% sigure.
Dar din tot ce descrii, cred ca ar trebui sa faci un control ginecologic. Sa nu fie o alta complicatie iar tu sa o asociezi cu sarcina.

| BogdanXD9930 a răspuns:

Te sperii degeaba. Daca ai menstruatie inseamna ca nu ai sarcina. Iar simptomele unei sarcini nu se simt intr-o luna