| Cristina2316 a întrebat:

Am o întrebare. Am un par destul de lung, este puțin creț nu foarte tare dar nici drept nu e. In general mi se încâlcește rau de tot mai ales când fac baie. De când m-am vopsit blonda, înainte eram șatena deci a trebuit sa mă decolorez, firul mi s-a subțiat și e mai ars și despicat. Când fac baie și îmi aplic masca încerc sa mi-l descurc cât este moale dar este atât de încâlcit încât când îmi bag degetele prin el efectiv mi se rupe un smoc destul de mare. Și când mă pieptăn mă trag foarte tare de par și mi se rupe destul. Am citit ca pe zi e normal sa cada par pentru ca el se regenerează. Dar credeți ca e normal sa se rupă atât de mult?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| fitzgerald a răspuns:

Încearcă să te speli cu șampon cam de 2 ori pe săptămână, și să-l piepteni cu piepten cu peri rari. Dacă tot de rupe, așa e firul de par genetic și n-ai ce face.