| ILuuka a întrebat:

Am o intrebare, azi dimineata m-am trezit, am mers la baie pe urma m-am dus in pat sa ma uit la TV pe Netflix, dupa un timp incepe sa ma doara ochiul cand clipesc, ce sa fac? Oricum durerea slabeste.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CodrutElian1990 a răspuns:

Durerea poate avea mai multe cauze: uitatul prea mult la TV sau in ecranul calculatorului; te-a tras un curent; ti-a intrat ceva in ochi.
Daca persista o perioada mai mare de zile este bine sa mergi la medicul de familie. El poate sa te trimita si la un oftalmolog. Poate fi conjuctivita acuta care, netratata, devine cronica si va necesita un tratament permanent.

3 răspunsuri:
| Eibogu a răspuns:

Acesta durere poate de la malt uitat la TV, sau in ochi o pătruns o infecție dacă se agravează situația mergi la medic, dar nu cred sa fie ceva grav, pune ceva rece acolo...eu mereu asa fac)

| ILuuka explică (pentru Eibogu):

Multumesc, mult de raspuns, mi-a trecut durerea de la rece.
Ti-as da funda dar nu pot ca am dat la altul

| Eibogu a răspuns (pentru ILuuka):

Nu-i nimic)ai grija de tine si de cei apropiați)))