| AdZi a întrebat:

Capsulele MemoPlus la cat timp isi fac "efectul" dupa administrare? Unii mi-au spus ca la 1-2 luni, altii mi-au spus ca la 4 - 6 luni. Voi ce credeti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MrEvil89 a răspuns:

Nu isi fac efectul niciodata.am avut un prieten care a luat si nu i s-a intamplat nimic.e numai reclama de ele.

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Dupa primele 2-3 pastile o sa ai mai multa energie si mai putina nevoie de somn. Cam dupa 6 saptamani de administrare continua o sa observi mici imbunatatiri ale memoriei si capacitatii de invatare. Cam la 4 luni efectul lor este maxim.

| AdZi explică (pentru Brigaela):

Insa, vreau sa stiu, acest efect va disparea candva?

| Brigaela a răspuns (pentru AdZi):

La 3-5 zile de la intreruperea administrarii.

| Dana211 a răspuns:

La un moment dat imi spusese un profesor de farmacologie ca pentru ca efectul lor sa fie garantat trebuie luate cu cel putin 2 luni inainte sa te apuci de invatat (asta e valabil pentru cei ce sunt la facultate si care invata in sesiune) dar eu iti pot spune din proprie experienta ca isi fac efectul si daca le iei cu 1 saptamana inainte. Nu au acelasi efect dar cel putin mai diminueaza oboseala si te ajuta sa faci mai bine fata la stress mult mai bine decat in mod normal.