Întrebare recomandată | sensiblue a întrebat:

Am o întrebare, dacă o fată în aproximativ 9 luni a luat 6 pastile de escapelle, mai poate face copii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Dalmore a răspuns:

Cum să ia asemenea bombe hormonale 9 luni? Pastila asta se ia de maxim 2 ori în viață. Va avea o grămadă de probleme mai ales menstruale. Va avea dereglări, îi poate întârzia chiar și câteva luni. Această pastilă nenorocită duce și la infertilitate, sterilitate definitivă.

| Andrei258 a răspuns (pentru Dalmore):

Corect tote sunt periculoase

| Andrei258 a răspuns (pentru Dalmore):

Corect toate sunt periculoase

12 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Nu ar trebui ca astfel de specimene să facă vreodată copii. Sper că totuși efectele negative ale acelor bombe hormonale să fi rezolvat iremediabil acest detaliu.

| sofisis a răspuns:

Poftim? 6 in 9 luni? Wtf? De ce? Nu e normala la cap? Teoretic poate face copii dar e bine sa mai astepte putin.

| Dalmore a răspuns:

Eu ma mir ca nu a murit la cat e de proasta. Sunt socata ca exista specimene atat de imbecile-n lumea asta. Daca nu a fost in stare sa aiba grija si sa se intereseze despre o pastila, cum naiba sa aiba grija de un copil? Avem destui parinti retardati, ii sugerez sa faca un bine omeniri si sa se sterilizeze, daca nu a functionat asta.

| Rux04 a răspuns:

Mie mi se pare că a abuzat de această pastilă și în caz de abuz poate să apară și sterilitatea. Pastila aceea nu se ia așa ca pe bomboane. Se ia de maxim 2 ori în viață. Conține o substanță activă sintetică de tip hormonal.

| 1AlterEgo1 a răspuns (pentru Rux04):

Numai Dumnezeu stie ce se va intampla.

| 90210 a răspuns:

Mai bine spune-i prietenului sa foloseasca prezervativul. Pastilele alea sunt nenorocite si au efecte adverse foarte nasoale.

| Andrei258 a răspuns:

Indicat ar fi sa mai astepte macar 1 an pentru a nu risca sa aiba probleme copilul

| Tramadol a răspuns:

Fata aia teoretic mai poate face copii, dar stii ce mai poate face? CANCER. Nu va mai jucati cu pastilutele.

| MultiColoredHat a răspuns:

Trebuie sa mai ia 2

| NameHere a răspuns:

Doar daca vrea sa ii arate copilul ca si tutankhamun