| nowar a întrebat:

Am o intrebare, desi suna stupid : pentru orele de educatie fizica se cere adeverinta daca poti depune efort /nu, de la medicul de familie apoi trebuie data profesorului pentru ora respectiva.Deci,avand in vedere ca eu sunt apta,cum as putea face ca doctorul sa imi dea o adeverinta cum ca nu sunt apta?whistling (pe bune, nu imi plac orele de sport si la liceu e groaznic de la anul', daca va intrebati de ce am pus aceasta intrebare cam aiurea )

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!happy
Daca ai un doctor de familie intelegator si il poti mitui, poti usor sa iei adeverinta, insa e riscant.
In fine, vorbeste cu mama ta despre asta si sigur veti gasi ceva. Cauta pe net ce boli te poate scuti de sport pe parcursul intregului an.happy
Te inteleg perfect. SI eu urasc sportullaughing.
Bafta!

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cum sa fie groaznice orele de sport?

| c0ton a răspuns:

Mi-e imi place ora de sport ma simt mai in pielea mea. Daca vrei o adeverinta in a te preface ca nu esti abta da o mita la doctor.

Răspuns utilizator avertizat
| junk1sta a răspuns:

Mai bine ai merge la orele de sport decat sa dai mita prin diverse locuri pentru o adeverinta falsa. Sportul e bun pentru sanatate si nu vad de unde e asa groaznic pentru tine. Eu eram grasa cand eram mica si nu voiam sa merg, dar am mers si a contat foarte mult, am slabit pentru ca desi erau 2 ore pe saptamana chiar imi dadeam interesul.
Pentru adeverinte de scutire de sport trebuie sa mergi cu ai tai la medici specialisti si sa lase ai tai ceva bani grei pe acolo. Nu cred ca merita, avand in vedere ca pana te schimbi, pana ajungi in sala, pana se face prezenta etc mai ramane o jumatate de ora de topait si aruncat cu mingea la cos.

| AlexandraAndreea121290 a răspuns:

Ai putea sa iti pui parintii sa iti ia o scutire pe intregul an. o fata de la mine are si nu face sport de 2 ani. fundahappy

| EleonorM a răspuns:

Pile.
Desi mi se pare ca adeverinta trebuie sa fie parafata de un medic specialist, nu de medicul de famile.

| Măcină_Emanuel_Elisei_1997 a răspuns:

Pai...ii dai ceva bani...sa iti scrie o adeverinta ca ai probleme de sanatate care nu iti permit sa mai participi la cursurile de educatie fizica si sport. Funda?

| Alexsad9711 a răspuns:

Pai ii bagi si tu ceva in buzunar si se rezolva ....in ziua de azi chiar functioneaza.