| MariaHarry a întrebat:

Am o intrebare foarte urgenta! daca ai apendicita cate zile ai voie sa stai cu el inflamat? adica sa nu se inflameze prea rau...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DraudeS a răspuns:

Voi chiar va bateti joc de lume? Cum puteti sa dati diagnostic ca dupa o zi pe alta de la apendicita faci peritonita din moment ce voi nu aveti analizele la mana si nu aveti habar in a le citi?
Faci peritonita in functie de starea apendicitei, in funtie de cat timp este declansata, in functie de cum reactioneaza organismul, iar in final in functie de cum iti spune medicul. Indicat este DA, sa te duci cat mai repede, sa nu stai cat mai mult.

Sanatate!

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In maxim 3 zile faci peritonita, deci trebuie sa te operezi imediat

| Raniia a răspuns:

Nu ai voie sa stai nici o zi!
Odata pornit acest proces inflamator nu se poate opri decat prin interventie chirurgicala.
Cu cat se intervine mai rapid cu atat complicatiile sunt mai reduse si interventia mai usoara.Ai grija de sanatatea ta!

| 0rlando a răspuns:

Nici o zi! Apendicita reprezintă caz de urgență și se operează imediat!

| Oana92 a răspuns:

Nu ai voie deloc, in functie de cat e de inflamat poate deriva mai repede sau mai tarziu in peritonita. Sanatate

| ԂǮϞiŚ a răspuns:

In maxim 3 zile faci peritonita

| MariaHarry explică:

Multumesc tuturor!:*:*:*

| lexutza15 a răspuns:

Du-te la sopital urgent am stat pnaa sa inflamat si daca nu ajungeam prin noroc la spital muream. fugi si fa control la spital dimineata urmatoare