| BananaEsteMare a întrebat:

.. Nu gasesc raspuns si sunt disperată... O dată pe săptămână, noaptea, ma trezesc de 2-3 ori si imi e frica de ceva si simt ca e cineva cu mine, în camera, iar după vreo 10 secunde nu mai pot să-mi mișc corpul sau sa vorbesc. Va rog sa fiti seriosi. Nu este de la filmele horror sau altceva, pentru ca nu mă uit la asa ceva!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BuBBlesykeSs a răspuns:

Da si eu am patit asta de cateva ori, doar ca inca dormeam si nu ma puteam trezi /misca ...nici eu nu mi am putut explica de la ce provine si sper sa nu ma mai confrunt cu asa ceva este teribil.
Oricum cred ca mi au provocat chestiile astea teama de ceva, de intuneric, de singuratate etc...
Tot ce trebuie sa faci e sa nu ti mai creezi scenarii si sa te calmezi.

2 răspunsuri:
| BogdanXD9930 a răspuns:

Cred ca suferi de paralizia in somn! Nu este o boala propriu zisa si nu te mai speria, cauta descrierea acestor evenimente!
Daca nu cauta pe cineva special in bioenergie sa iti poata gasi problema spirituala, daca va fi vorba de asa ceva.