| drE99 a întrebat:

VA ROG DIN INIMA FITI SERIOS SI ajutati-ma!
Am o problema de ceva timp cand ma masturbez si ma gandesc la femei ma excit placut si masturbarea este de lunga durata dar ejacularea nu este asa puternica.
Dar Nu asta e problema in sine...
Incep sa cred ca sunt gay deoarece am vrut sa verific asta si am incercat sa ma masturbez cu gandul la un baiat si nu mam excitat pana nu m-am gandit ca nu vreau sa am excit
Am ejaculat repede dupa rapid timp. Sunt Gay sau Nu? Este o problema pshica sau nu? FARA BATJOCURA FUNDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
19 răspunsuri:
| Oana92 a răspuns:

Te simti atras de baieti? Te exciti in mod repetat cand ii vezi/te gandesti la ei? Daca faci asta atunci probabil ca esti, daca nu esti normal. Doar pentru ca o data te-ai excitat gandindu-te la un baiat nu te face homosexual.

| drE99 explică (pentru Oana92):

In sine mie scarba cand ma gandesc dar parca ma fortez e usami placa sa vad cemi place mai mult

| Felys a răspuns:

Oricine admira un actor sau o actrita,cantareti sau diverse persoane atragatoare,asta nu insemna ca automat devii gay sau lezbianca, ca sa fi asa trebuie sa ai o atractie mai puternica decat de admiratie, trebuie sa iti doresti sa fi cu acea persoana sa o atingi si sa fi atins de respectivul, nu cred ca esti gay, daca erai ai fi stiut deja

| Cristiann25 a răspuns:

Nu esti gay.Lasa treaba cu mana si cauta-ti o partenera!

| lc13cm3 a răspuns:

Da, da esti

| NuMaSuporti a răspuns:

Doar de la atat lucru nu se poate spune daca esti gay sau nu. A fi gay inseamna a avea o atractie pentru baieti. Atata timp cat nu simnti acea atractie nu cred ca esti gay. Nu poti fi gay daca tu nu vrei asta.

| 4cidr41n a răspuns:

Daca esti sau nu gay numai tu stii sau o sti pe masura ce o sa cresti. Daca iti plac si femeile dar si baietii atunci poate esti bisexual, sau bicurios, daca iti plac mai mult femeile decat baietii.
Important este sa nu lasi asta sa iti ocupe prea mult timpul pentru ca iti irosesti energia degeaba. Cat de mult ejaculezi sau cat de repede si la cine te gandesti nu spune nimic daca esti sau nu gay. La un moment dat, vei sti cand iti doresti sa ai o relatie cu cineva.
Apropo nu este o problema psihica, oricine spune altceva ori este rau intentionat sau dezinformat.
Mult noroc!

| 26Geo a răspuns (pentru 4cidr41n):

Si eu daca sunt baiat dar imi place sa vad 2 fete cand fac dragoste,asta inseamna ca sunt lesbi?rolling on the floor
Asta e o problema de personalitate,esti in perioada aia in care te descoperi,in care te descoperi pe tine pe plan sexual, sexualitatea. Sfatul meu, fa sex cu o fata care iti place si vezi ce simti cand o faci cu ea, daca nu te simti ok, inseamna ca trebuie sa iti pui niste intrebari serioase.Bafta

| drE99 explică (pentru 4cidr41n):

Dar ce este?

| 4cidr41n a răspuns (pentru drE99):

Este doar o alta orientare sexuala. Una din patru mari categorii. Heterosexual, homosexual si bisexual cu a patra categorie, asexual (nefiind atras de niciun sex). Orientarea sexuala face parte din ceea ce te defineste pe tine, un tipar consistent sau o dispozitie la experiente sexuale, afective, romantice in principal sau exclusiv cu persoane de acelasi sex sau de sex opus. Orientarea sexuala variaza de obicei de la exclusiv heterosexual la exclusiv homosexual.

A fost la un moment dat cand homosexualitatea era considerata o boala dar pe parcurs s-a ajuns la conlcuzia ca nu e. Organizatia Mondiala a Sanatatii a scos homosexualitatea in 1990, American Psychiatric Association a scos-o in 1973, chinezii in 2001 samd.
E greu sa argumentezi o pozitie cand dovezile iti arata contrariul.

Daca sti limba engleza arunca un ochi pe articolul legat de homosexualitate pe http://en.wikipedia.org/wiki/Homosexuality
e destul de bine documentat dar cam lung. Acolo ai o sectiune legata de homosexualitate si psihologie.

| 4cidr41n a răspuns (pentru 26Geo):

Daca iti plac doua femei care fac sex nu esti lesbi laughing esti in continuare hetero. Ele s-ar putea sa nu fie laughing. Sfatul tau pare ok dar nu poti sa zici asta unui homosexual convins. S-ar simti la fel de ciudat precum te-ai simti tu cu un baiat.

| Oana92 a răspuns (pentru 4cidr41n):

S-a ajuns la concluzia ca nu este boala pentru ca liberatatea este foarte prost inteleasa in secolul 21...

| 4cidr41n a răspuns (pentru Oana92):

Fiecare e liber sa isi caute si sa isi gasesasca fericirea cu cine simte ca e mai bine.

| Oana92 a răspuns (pentru 4cidr41n):

Da, de acord cu tine, dar ar fi indicat ca cei care isi gasesc fericirea cu cineva de acelasi sex si incalca astfel legile naturii si pe cele morale sa isi traiasca fericirea in intimitate si sa nu se expuna ostentativ si apoi sa aiba pretentia sa fie considerati normali. Homosexuali au existat din toate timpurile, dar multi dintre ei au avut decenta sa nu isi expuna intimitatea...

| crazytalk a răspuns:

Ai spus ca nu te-ai excitat pana nu te-ai gandit ca nu vrei sa te exciti. Poate in sine curiozitatea aia a avut efectul asta. Nu esti gay stai linistit.

| DoctorGherman a răspuns:

Nu ești gay!

| escapefromfear a răspuns:

Nu esti gay esti doar confuz, lasa masturbarea si fa-o cu o femeie sa vezi cum iti trece confuzia.

| Cristikoooooo0 a răspuns:

Nai nimic esti normal! probabil esi putin comfuz din cauza la jucatu cu mana daca antalegi? depi strange bani si du-te si fa-ti decap la femei daca ai varsta daca nu prosteste o vecina sa facet sex numa o data ca restul vin de la sinelaughing)

| Kaklin27 a răspuns:

Deci nu de aici iti poti da seama ca esti GAY adica nu poti da vezi daca esti gay dupa cum iti dai drumu. Daca ai sentimente pentru un baiat si esti cu el esti gay daca nu nu.
Sper ca te-am ajutat happy! Funda?