| oxanaburlea a întrebat:

Am o mare problema cu kg in plus, am ținut diferite diete, beau apa c 3 l și fac sport cam 30 min, alerg și sar coarda iar după 18:00nu mai mananc nimic și totuși nu pot să slăbesc, ajutați-ma va rog

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ionut1213190 a răspuns:

Incearca sa bei max 2l pe z, mananca mai putin atunci cand mananci, antreneaza-ta 45 min dar cu pauze, nu te stresa deloc, dormi mai mult de peste 8 ore si dupa masa 1h-2h, sa nu sari peste micul dejun, sa nu elimini lactatele! Bafta, a da nu te cantari in fiecare zi ca mai multe o sa ai frustari!

| oxanaburlea explică (pentru ionut1213190):

Nu mă cintaresc in fiecare zi. Și dorm mai mult de 8 ore, și da, am mai ținut o dieta cu hrișcă și chefir anul trecut în cam 2 săptămâni am slăbit cam 7 kg. Timp de un an am pus mai mult decât aveam., Cum crezi e bine sa mai incerc odată dar după sa incerc sa maninc sănătos

| ionut1213190 a răspuns (pentru oxanaburlea):

Da poti tine si dieta aceasta. Dupa ce ai slabit poti manca sanatos, dar nu te lasa de sport! Dupa regim sa ti 30 min nu 45! Iti urez multa bafta si noapte buna.

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Dietele sunt o prostie, cumpara un cantar,cumpara un jurnal, un pix, intra pe site ul de mai jos scrie greutatea ta, inaltime, varsta iti va spune cate calori sa consumi, apoi pui in aplicare asta

https://www.calculator.net/......lator.html