| NYØ2002 a întrebat:

Am o mare problema.Mi se umfla degetul din mijloc, adica am puroi.Se vede verde si l-am spart de 2 ori si tot apare. Ce sa fac, mi se poate taia degetul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Nătărău a răspuns:

La medic dacă nu ai experiență cu treaba aia. Mă abțin să dau sfaturi și soluții. Poți păți mai mult decît să ți se taie degetul, fără glumă.

| TheCrusader a răspuns:

Nu il mai atinge. Du-te la un medic sau o asistenta medicala si roag-o sa ti-l sparga ea.

| BunaZiuaMerio a răspuns:

Du-te la doctor.

| Koritar_Adrian_2000 a răspuns:

Doamne cum de ai lăsat sa ajungă așa, mai lasa că dai in cangrena sau septicemie...