| Innovation a întrebat:

Am o masea care se misca foarte tare dar mai este prinsa putin undeva si cand trag de ea sa o scot ma doare rau.Ce sa fac? Fara dentist,nu ca mi-e frica, dar nu are rost sa mai da bani cand stiu ca o pot scoate singura.Cum sa fac sa mi-o scot si sa nu ma doara la maxim?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Poti sa faci o infectie daca iti bagi mainile singura, dentistul iti face o anestezie locala si o scoate fara durere. Un tip si-a scos-o cu patentul dar a avut o hemoragie interna si a avut noroc ca nu a lesinat de la durerea pe care a avut-o.

| Reek54 a răspuns:

Mai asteapta pana se desprinde mai mult si o poti scoate fara prea multa durere, asta necesita doar cateva zile (maxim) si atunci daca vezi ca poti trage usor de ea sa iasa, trage odata mai tare..si gata ai scapat de ea!

| PotatoMustDie a răspuns:

Stiu cum e. Din fericire pentru mine, am primit un pumn drept in acea masea. A curs putin sange dar nu m-a durut deloc.
Deci, pune pe cineva sa iti arda una. Daca nu, mergi la dentist.

| AnnielaIoana a răspuns:

Daca nu te doare incearca sa mananci pe ea.Va cadea singura.

| andramaria23 a răspuns:

Si eu am aceeasi problema, insa imi este putin frica de dentist.