| :x:Xj.b:X:x. a întrebat:

Am o mica problema.in ultimu timp urinez foarte des.Nu stiu daca este vorba despre o infectie deoarece nu am usturimi sau alte probleme in timpul urinarii asa cum scrie aici:"Aceste repere sunt :usturimi, dureri in momentul mictiunii, urina tulbure, uneori chiar urina cu sange, frisoane, uneori febra, dureri lombare, stare generala alterata. Se pot asocia greturi, varsaturi. "Despre ce credeti ca este vorbasad? astept raspunsuri serioase.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca urinezi des si putin, e probabil o infectie sau o alta leziune a vezicii si tractului urinar (un prolaps al vezicii, o ruptura de perineu daca ai nascut).
Daca urinezi des si mult, atunci e posibil sa ai diabet zaharat sau diabet insipis.
Tinand cont ca problema aa aparut de o vreme, e obligatotiu sa mergi la medic, initial la cel de familie pentru ceva analize generale care sa te orienteze si apoi, eventual, la un medic specialist.

mariana
| mariana a răspuns:

Si eu am fost in situatia ta si la analiza de urina s-a pus in evidenta o infectie cu coli si m-am chinuit destul de mult pana am scapat de ea. Am luat mult timp antibiotice, la recomandarea medicului urolog si a celui de familie, insa problema mea nu s-a rezolvat. Am facut 3 analize de urina si infectia persista. Din propria mea initiativa, am cumparat de la farmacie "Urisan" care este extract din coacaze rosii si cu acest medicament natural, luat timp de 3o de zile, cate o tableta in fiecare zi, m-am vindecat. Este un foarte bun dezinfectant si antibiotic natural. Costul este de cca 40 de lei, insa o cutie are 30 de pastile si-ti ajunge pentru o luna de tratament. Dupa cca o saptamana de la terminarea tratamentului, am repetat examenul de laborator al urinei si a fost negativ, fiind astfel vindecata. Mult succes si multa sanatate si sper ca sfatul meu sa te ajute.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Cel mai bun răspuns ţi-l poate da medicul. Caută răspunsul la el, nu pe net pentru că rişti să-ţi autoinduci simptomele.

| Ana a răspuns:

Esti racita
asa am patit si eu mai d mult
daca vrei sa ti spun cum am scapat da mi un msg privatwinking

| :x:Xj.b:X:x. explică:

@oliana:Am 18 ani

| veronyka a răspuns:

Nu te îngrijora dar dacă vezi că nu e bine mergi la doctor. poape din cauza că ai răcit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lally esti racita, acele simptome nu este musai sa existe, sau ai baut apa mai multa pentru ca a fost cald zilele acestea, de inceput de diabet cred ca nu se poate povesti, acela se lasa cu rau, lesin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu ce varsta ai, dar daca nu esti foarte tanara, s-ar putea sa fie un fibrom care apasa vezica; o infectie cu E -coli care nu da usturimi... Pentru a stii trebuie sa mergi la un medic neaparat si sa iti faci analize.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt de aceeasi parere cu alllinna ^.^

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Mergi cât mai repede la un medic urolog, nu te juca cu ce este mai de preț, VIAȚA!
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai facut vreun control ginecologic?
?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ca ai racit Cu drag, Denisa Demian din Zalau