| anonim_4396 a întrebat:

Am o mica problema medicala cardiaca, am fost la medicul de familie care m-a consultat, tensiune /bataile inimii si era totul OK. M-a trimis sa fac un Ekg si ceva analize de sange. Eu simt un mic disconfort/durere toracica, simt cum inima bate ciudat (nu rapid/incet ci tare exemplu daca stau in pat cateodata imi tremura tot corpul de la bataile inimii) Dar nu este ceva permanent, adica poate simt asta 2 zile, dupa care 1 saptamana nu mai simt nimic.
Iar intrebarea mea este: sa imi fac ekg-ul si analizele numai cand simt disconfortul asta sau si cand ma simt bine?
Practic nici eu nu stiu exact ce am.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| vampyremisa a răspuns:

Cere o trimitere la cardiolog si ti se vor face si EKG si alte analize. Doar pe seama lor se poate pune un diagnostic.