| alexandrusava a întrebat:

Am o nara permanent infundata si tind sa respir pe gura. Câteodată nara se desfunda dar se înfundă cealalta.E o problema gravă? Cum o pot rezolva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Ramina a răspuns:

Cel mai probabil e deviatie de sept, se rezolva doar cu operatie.Du-te la un control la ORL si vezi daca e asta sau altceva.

| CuriousStuff a răspuns:

Cel mai probabil e o raceala care nu-ti da pace. Rezolva asta si o sa ti se desfunde si nasul. Nu e nimic grav, doar deranjant si neplacut pentru tine. Manaca fructe, fereste-te de locuri foarte aglomerate pe cat posibil, odihneste-te bine si fa cateva zeci de minute de miscare fizica in fiecare zi.
Multa sanatate.

| MyLadySad a răspuns:

Hei!
Pai..Depinde, dar acum e,, sezonul virusilor'', asadar nu prea ai ce sa faci. Poti bea ceaiuri naturale (de la plafar), NU solubile (aromele luate de la magazine/supermarketuri). Si evita contactul cu persoanele care au simptome de raceala sau chiar sunt racite.
Sper ca te-am ajutat, multa sanatate! :*

| MyLadySad a răspuns:

Hei!
Stai linistita, e,, sezonul virusilor'' toata lumea are aceeasi problema.
Bea ceaiuri DOAR DE LA PLAFAR, NU AROME LUATE DIN SUPERMARKET si evita cat de mult poti contactul cu persoane care sunt racite.
Multa sanatate!