| LP12 a întrebat:

Am o nelamurire, am avut contact sexual ( neprotejat ) cu prietenul meu zilele trecute. Menstruatia trebuia sa imi vina la sfarsitul lunii, mi-a venit fix ieri. Care e problema?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu este menstruatie. Este o sangerare determinata de altceva. Daca excluzi cu certitudine ca este sangerarea determinata de ruperea himenului, poate fi o sangerare de ovulatie sau una determinata de o infectie genitala luata de la partenerul tau (daca cumva nu-si facuse corect analizele obligatorii). Daca sangerarea persista mai mult de 48 de ore trebuie sa te vada un ginecolog neaparat.

| olivikkka a răspuns:

Posibil sa fie menstruati, dor ca pote ai retrait pentru ceva sau ai ridicat ceva foarte greu sau te-ai enervat foarte tare si ai avut o stare de nervozitate de asta a si intirziat, cel putin asta mi-a spus mie un medic. dar poate depinde de organism, ai grija de tine si succes