| anonim_4396 a întrebat:

am o nelamurire:
am un ciclu menstrual de 25 de zile, ultima menstruatie 21.01.09
am avut contact sexual neprotejat pe data de 26.01.2009 (partenerul a ejaculat)
e posibil sa fiu insarcinata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| samur1 a răspuns:

Du-te si te spovedeste!

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In mod normal, nu, dar e a limita. Sansele sa fii insarcinate sunt mici, dar nu 0. Testul de sarcina e cea mai buna solutie, dar peste vreo 10-15 zile.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

e posibil... dar e posibil doar pentru ca nu e 100% ca nu se poate intampla. Ovulatia are loc cam cu 14 zile inaintea menstruatiei. Fa un calcul... vezi cand e ovulatia la tine si tine cont si de faptul ca spermatozoizii traiesc vreo 3-4 zile... si incearca sa-ti cunosti corpul daca vrei sa te bazezi pe asta (In momentul in care esti in perioada de ovulatie multe fete au un apetit crescut si niste scurgeri mult mai abundente - care ajuta spermatozoizii sa ajunga la ovul). Bafta!

| stefybx a răspuns:

Normal nu ar trebui sa fii insarcinata ovulatia avand loc intre a 10 si a18 a zi de la ciclu, dar asta nu e o regula sigura. Depinde de organism si de relatie. Oricum poti afla usor cumparand un test de sarcina ce-l poti face in 10 minute.