| LaSloMan23 a întrebat:

Am o pofta foarte mare de fructe dar vreau sa si slabesc dar daca mananc fructe (Mere, Grefe, Portocale)Mai pot slabi? sau spuneti-mi daca mananc fructe slabesc mai greu sau mai usor fac multe abdomene pe zi fac peste 300

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| pastru009 a răspuns:

Păi,ăsta-i sfatul meu: Mănâncă şi fructe şi legume în fiecare zi şi fă multe abdomene.Sau ştiu o reţetă în care trebuie doar să mănânci fără să depui efort: o ciorbă. Daaaa,o ciorbă făcută numai din legume:morcovi,păstârnac, cartofi(pu-ţini), roşii, spanac, pătrunjel etc.Mama mea a slăbit 10 kg. într-o săptămână.NU TE MINT.ŞI ŢINE MINTE CE ÎŢI SPUN ACUM: POŢI să mănânci CÂTĂ SUPĂ VREI!
Multă baftă îţi doresc,
Fiindcă eu te "iubesc"(ca prieten/ă).

6 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Nu e nici o problema sa manaci fructe de fapt sunt recomandate, trebuie doar sa nu faci exces in rest sunt foarte bune si apropo cu abdomenele nu ajungi nicaieri mai bine incearca sa faci la bicicleta sau sa alergi.

| babylove a răspuns:

Frutele sun foarte sanatoase,trebuie sa mananci neaparat un fruct de zi, pentru a fi sanatos, iti poti face o salata de frute, ai grija sa nu exagerezi si sa nu manaci nimic, daca te infometezi nu slabesti. Good luck!

| AaNdYy a răspuns:

Fructele nu ingrasa, ba chiar te ajuta sa slabestitongue

| MyPassion a răspuns:

Bineinteles ca daca mananci fructe te vor ajuta sa slabesti nicidecum sa te ingrase si daca faci si abdomene cu atat mai bine, Succes :*.

| alesaro a răspuns:

Fructele sunt bune pentru sanatate, dar atentie ca si ele aduc calorii. Intra si pe http://www.SlabescUsor.ro si vezi detalii, poti sa slabesti cu mentinere

| CuteGirlSweet a răspuns:

Trebuie sa mananci gutui sau banane