| robertpana9985pentrutoti a întrebat:

Am o prietena alergica la piersici... Cum poate face sa manance piersici sau macar sa bea un suc cu gust de piersici?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Plato a răspuns:

E musai? Sa mănânce/bea altceva

| GouDidodino a răspuns:

Sa nu manance

| Blueberry8 a răspuns:

Ce sa faca? Nu mananca/bea!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poate.

| alina2k18 a răspuns:

Daca e alergica sa nu manance. Daca tot nu se poate abtine de pofta sa ia antihistaminice inainte...

| Sonia822 a răspuns:

Poate incerca ceva cu aroma de piersica. Sunt sucuri in Auchan, sau alte markeuri. Alea n-au piersici. E din concentrat. Sunt si prafuri, cum era citronada pe vremuri. Cat sa-si satisfaca pofta. Cel cu gust de piersica 100% n-are pic de piersica, dar poate sa bea 2-3 guri si sa stea o ora, sa vada cum reactioneaza psihologic

| PainTech a răspuns:

Am citit "pisici" si am fost extrem de derutat pentru cateva secunde.

Raspuns scurt : Mai bine sa nu bea suc de piersci.