| petronela17 a întrebat:

Am o prietena care nu a poate sa doarma nici noaptea nici ziua, iar daca adoarme dupa 30 de min se trezeste si nu mai are somn, iar problema asta e de 4 ani, deci astept sfaturi, ori daca stie cineva ce are de fapt sau unde ma pot adresa sa rezolvam aceasta problema. va multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| pietrean a răspuns:

Unde se poate adresa? Bineinteles unui medic, neaparat.
Oare chiar de 4 ani, nu doarme decat 30 min/zi? Ma indoiesc.Ar trebui sa fie o epava.
Sfaturi se pot da, dar daca este asa cum spui, doar un medic, poate sa o ajute! Incepi cu o vizita la medicul de familie, pentru o trimitere la un medic specialist.Si de acolo, dupa consult, analize, se poate da un tratament.
Sanatate!

| roxkiss a răspuns:

Are problema neurologica. E grav. Asa ceva nu e nornal. Sa consulte un medic repede! Ce a facut 4 ani de ce nu sa adresat la specialisti?

| Dorueraluat a răspuns:

Adica timp de 4 ani a dormit 30 de minute in fiecare noapte? E imposibil, nu ai mai putea face nimic de oboseala.