| IonutPetre12 a întrebat:

Am o problema.Am stafilococ auriu pe piele.Am infectii dupa urechi(lob)la una am fost operat, la cealalta nu.La cea operata da din nou infectia.Pe fata cosuri, pe spate, pe maini.In zona intima am chisturi si in continuare ies altele.Un dermatolog e de ajuns? Poate sa-mi dea tratamentul daca am fisa antibiograma parca, unde scrie la ce e rezistent si ce nu? Sau ar trebui sa merg la doctor infectionist? Vaccinul de la cantacuzino se mai face acum? Ma doboara mai mult psihic decat fizic

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Pentru piele îți recomand săpunul cu extract de gudron de mesteacăn

| IonutPetre12 explică (pentru Donsavas):

In ce magazine l-as putea gasi? In farmacie sau supermarket

| GabrielaParusi a răspuns:

Vizitează medicul de familie iar el îți va da trimitere. Acolo o sa ți se va Răspunde la toate intrebarile, multă sănătate