| Idontcare69 a întrebat:

Am o problema, cand vara este foarte cald afară, iar eu port fuste,rochii, ma "opăresc" intre picioare si pe partea interioară a picioarelor,in jurul axilei daca știți ce zic, zona aia mai sensibila. Se întâmplă doar cand port rochii deoarece picioarele "se freacă"unul de celălalt si apare usturimea, senzatia de disconfort. Ar trebui sa merg "crăcănată" laughing ca sa imi treacă. Dar asta nu este o soluție, ce as putea sa fac? Sunt genul care poarta multe rochii si chiar le ador, nu vreau sa revin la blugi sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| NanaTuna a răspuns:

Hello!
Ai putea incerca sa porti pantaloni scurti pe dedesubt, desigur, depinde de tipul rochiei. Sau sa folosesti pudra de talc, absoarbe umezeala si astfel nu vei avea probleme cu senzatia aia inconfortabila. Mai este o varianta pe care personal nu am aplicat-o, sa folosesti deodorant solid, preferabil unul pentru barbati. Acestea au in compozitia lor niste substante mult mai eficiente impotriva transpiratiei decat la deodorantele pentru femei pentru ca se considera ca ei au traspiratia mai abundenta.
Hope it works! ^^

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ciorapi. Wow, nu?

| Idontcare69 explică (pentru anonim_4396):

Unele rochii/fuste nu se potrivesc cu dreswinking