| mermadia a întrebat:

Am o problema chiar deranjanta si idioata! Oricat dus as face si cu ce m-as da, pana la scoala eu ajung sa miros, scuzati-mi expresia, ca un sconcs.straight face Ce naiba pot sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| yumeee a răspuns:

Nu e normal.
Nu încerca să "astupi" problema, mergi la sursă: vorbeşte cu medicul şi fă-ţi nişte analize. Mirosul urât al corpului poate proveni şi din infecţii sau chiar diabet. (nu zic că ai avea, dar mergi la doctor să vezi exact care-i problema)

| zanesiprintese a răspuns:

Cred ca stii ce este transpiratia... incearca sa bei ceaiuri, parca ceaiul de papadie e bun.

| speranata a răspuns:

Foloseste deodorant dove sau spray sau i-ati un parfum cu tine lla scoala si te dai cand dimti ca mirosi

| Any_1048 a răspuns:

Du-te la doctor.acest lucru ce ti se intampla poate fi o boala.Mai cunosc persoane care au aceeasi problema.happy

| PinkTerror a răspuns:

Aaaa stiu ca faci dus dar am o intrebare mai ciudata deodorant folosesti? iti recomand mennem sau dove... sunt foarte eficiente... de asemenea str8 are o gama de spray cu pudra anti-transpiratie care te pot ajuta.

daca folosesti cel mai bine mergi la medicul de familie si vorbeste sa iti dea o trimitere la un endocrinolog. pentru ca transpiratie tine de glande... si daca ai bani fa o operatie de scoatere a glandelor (nu o recomand deloc dar in cazuri extreme... )

| Cori_1664 a răspuns:

Foloseste produsele de la "Dove" sunt foarte bune!

| Dumitru_George_1985 a răspuns:

Simplu consulta un medic