| IonutPetre12 a întrebat:

Am o problema cu repiratia.Cand fac rotiri de trunchi, adica ma rasucesc de la stomac si stau cu gura deschisa se aude ceva din gatul meu.Ca un fel de suierat ca si cum as expira dar nu o fac.Ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Stai sa incerc si eu si te anunt daca am aceleasi simptome. Dar unde gasesc un trunghi?

| IonutPetre12 explică (pentru darrio2007):

De ce te prefaci ca nu ai inteles daca ai inteles?

| darrio2007 a răspuns (pentru IonutPetre12):

Am inteles foarte bine, stai linistit.

| IonutPetre12 explică (pentru darrio2007):

Stiam ca ai inteles, de asta am zis ca te prefaci.

| darrio2007 a răspuns (pentru IonutPetre12):

Nu ma prefac dar am incercat si eu ce ai scris aici. Nu mi s-a intamplat sa patesc la fel ca tine.

| sierra1 a răspuns:

"stau cu gura deschisa de aude ce din gatul meu" - oi fi tu defect oare?

| Frank51 a răspuns:

Si eu m-am speriat cand am auzit, prin 2017.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Dar trebuie sa oprești respirația in timpul exercițiului? Daca nu, atunci respira normal si nu o opri. Si de ce cu gura căscata? Se respira normal pe nas cu gura închisă. Daca ai aer in plămâni si in timpul exercițiului nu il dai afara, el căuta sa iese, tu il frânezi si de aici acel zgomot. Când faci exerciții, studiază despre ele ca sa le faci corect altfel pot face mai mult rău decât bine. Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca la toti se aude asta. Chiar acum am incercat si eu si se aude horror pe bune rolling on the floor))

| FreedomAli a răspuns:

Salut. Şi eu aveam aceeaşi nelămurire. credeam că am ceva. dar se pare că e ceva comun, aşa că nu-ţi fă griji.