| alina1234555 a întrebat:

Am o problema cu sânul stang de cateva zile ma tot inteapa. Mi s-a parut normal fiind perioada inaintea menstruatiei. Dar apoi mamelonul a inceput sa ma doara si intr-o dimineata cand am apasat pe el a iesit o infectie din el ca si cum as fi avut un cos in interior. Nu am mai avut niciodata probleme cu sanii pana acum. Stie cineva ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Mergi urgent sa-ti faci o mamografie!
Orice durere persistenta, dar si senzetia (la pipaire) a unui nod intern in san semnaleaza posibilitatea inceputului unei tumori care, neglijat, poate deveni canceroasa!

Toate femeile ar trebui sa-si faca verificari prin masare usoara si pipaire la fiecare baie /dus, astfel evitand sa se dezvolte o tumoare periculoasa, care - la inceput - este usor de vindecat!

1 răspuns:
| LoredanaTM a răspuns:

Iti recomand sa citesti ghidul menstruatiei creat de cei de la Chilotis.
https://chilotis.com/