| Captain a întrebat:

Am o problema de 2 zile. Ma doare pieptul in partea stanga si sfarcul stang, daca apas pe el mai tare, doare. Cand ma mai misc ma doare in partea stanga si durerea incepe sa fie mai des seara. Stie cineva despre ce e vorba? De unde vine durerea? Si de ce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| FlorinnD a răspuns:

La 17 ani,sa zicem ca da, esti la pubertate, dar eu daca imi aduc aminte bine piatra am avut pe la vreo 14 ani...acum nu stiu ce sa zic, poate se manifesta mai tarziu la tine.chestia e ca astea sunt manifestarile. Daca nu ma insel cred ca si eu am avut la un sfarc mai mari dureri decat la celalalt.
Eu ma avut un prieten de care s-a operat din cauza pietrei la sfarc, nu ii mai trecea(si are 26 de ani).Nu vreau sa te sperii dar parerea mea e sa consulti medicul de familie.
Trage o fuga pana la el.e cel mai in putere sa iti zica ce ai!
Succes!

3 răspunsuri:
| DizzyXD a răspuns:

Cred ca iti cresc sanii, si nu mai ai calciu, asa pateam si eu big grin si patesc...

| FlorinnD a răspuns (pentru DizzyXD):

Probabil ca da, daca e fatahappy
Daca esti baiat sa stai fara grija, imi suna a pietre la sfarcuri.cred ca esti la pubertate.

| Captain explică (pentru FlorinnD):

Sunt baiat! Scuze am uitat sa specific crying, si da am 17. Deci sunt la pubertate. Deci nu ar trebuie sa fie ceva grav nu?

| FlorinnD a răspuns (pentru Captain):

La 17 ani,sa zicem ca da, esti la pubertate, dar eu daca imi aduc aminte bine piatra am avut pe la vreo 14 ani...acum nu stiu ce sa zic, poate se manifesta mai tarziu la tine.chestia e ca astea sunt manifestarile. Daca nu ma insel cred ca si eu am avut la un sfarc mai mari dureri decat la celalalt.
Eu ma avut un prieten de care s-a operat din cauza pietrei la sfarc, nu ii mai trecea(si are 26 de ani).Nu vreau sa te sperii dar parerea mea e sa consulti medicul de familie.
Trage o fuga pana la el.e cel mai in putere sa iti zica ce ai!
Succes!