| ionutflorin123 a întrebat:

Am o problema, de ceva timp dintii mei se ingalbenesc, ma spal pe dinti de 2 ori pe zi, am perie automata pasta colgate si ma spal aprox 2-3 min in toate zonele, nu consum cafea sau alimente ce pot afecta.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| laSoledad a răspuns:

Poate ai carii. Mergi la o verificare la stomatolog. Foloseste apa de gura in fiecare zi. Consuma alimente ce contin calciu si magneziu. Fara sucuri, tigari.

| ionutflorin123 explică:

Taci dracu

| cerooscuras a răspuns:

Poti incerca sa-i albesti cu bicarbonat de sodiu, dar rezultatele nu sunt garantate

| MoonJumper45 a răspuns:

S-ar putea îngălbeni din cauza cariilor sau dacă respiri mult pe gură. Se mai îngălbenesc și din cauza refluxurilor acide. Dacă nici una din acestea nu e o cauza, poate e cu adevărat din cauza unor alimente.

| ionutflorin123 explică (pentru MoonJumper45):

Nu respir pe gura deloc pe nas, limba pe tavanul gurii

| ionutflorin123 explică (pentru MoonJumper45):

Nu are cum nici de la alimente am dieta, mananc sanatos ma duc la sala nu are cum