| AdrianU30 a întrebat:

Am o problemă de sănătate recenta care a început acum 1 luna după o răceală.

Sufar de diarie si constipatie de aproape o luna de zile. Pofta de mancare a scazut ft mult. Abia mai mananc si recent dupa vaccin (L-am facut acum 7 zile) am inceput o sa am greata si sa vomit in fiecare dimineață.

Cel mai nasol este ca deja nu mai pot merge la munca fara sa stau cu frica ca ma voi scapa pe mine in autobuz, am ajuns sa imi notez pe maps fiecare benzinarie sau loc cu acces la WC pe parcursul drumului. Am luat furazolidon si imodium dar nu si-au facut efectul. Nici bani de doctor nu am de abia am intrat într-o firma.

Mai am si alte simptome.
-Senzatia ca nu m-am golit dupa ce am folosit WC
-Senzatia ca trebuie sa folosesc WC desi nu mai am ce sa scot din mine.
-O durere apasatoare nu prea suparatoare pe burtă in zona intestinelor.
-Crampe foarte usoare.
-Balonare

Deja sunt disperat. Nu mai pot sa ies din casa sau sa imi traiesc viata normal. Ce ar putea fi?!

Ps. Nu am avut scaune cu sange sau mucus.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Mergi la medicul de familie, lasa prostiile cu "nu am bani" ca nu se aplica. Poate fi ceva nasol.

| Wr3nch a răspuns:

Recomand RoMedic, pe acolo is doctori care chiar te-ar putea ajuta.

| Lukasssz a răspuns:

Mergi la doctor de urgenta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate fi ibs sau niste bacterii. Incearca sa iei probiotice si mergi candva la gastroenterologie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca la tractul digestiv e problema, posibil sa ai sindromul colonului iritat sau giardia, fi atent la alimentele pe care le consumi, este posibil sa ai intoleranta la lactoza sau altele. Vizitează un medic gastroenterolog dacă nu trece, nu mai lua tratament după ureche.

| Saiko93 a răspuns:

Cimentul e solutia laughing glumesc

Intreaba la farmacie sau medicul tau de familie si sa nu mai mananci tampenii sau acidulat...