| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema de vreo 3 luni.
In zona fundului (noada) am o gaura care sângerează si am mâncărimi in același timp, uneori iese un lichid ciudat. Poate cineva să-mi spună vreo soluție?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Dupa descrierea ta, pare a fi o FISTULA anala, care este infectata, odata ce te mananca si curge puroi din ea.
Te sfatuiesc sa mergi la un medic, cat mai curand posibil, sa te curete, panseze si sa-ti dea antibiotic.

| NunuNini a răspuns:

"Poate cineva să-mi spună vreo soluție?"
Da, medicul. Ai ceva urat acolo ce necesita curatare si tratament.

| Mopmop a răspuns:

Posibil stafilococ auriu. Urgent la medic!

| LaraClarice a răspuns:

Încearcă sa cureți cât de bine poți, folosește sapun sau gel de dus pentru bebeluși pe zona aia. Apoi aplica o compresa cu rivanol pana ajungi la doctor. Te rog sa ții cont, doar pana reușești sa ajungi la doctor.
Ai grija de tine!

| Anamaria9916 a răspuns:

Extern?

| mariaioana289 a răspuns:

Hemoroizi