| Crețolina14 a întrebat:

Am o problema destul de grava dupa parerea mea. crying Deci nu stiu ce ar fi putut sa se intample, dar de astazi de la 2 dimineata pana la ora asta vomit incontinuu! crying( nu mai pot! Imi ies plamanii,ficatii, inima prin gura x_x Mananc sanatos. Mananc ciorbe, multe lichide. Iau calciu in fiecare zi si mananc cate 2 mere pe zi sau portocala 1. Iau vitamine. Nu inteleg! Ce ar fi putut sa mi se intample! Altii stau cu cipsurile si pepsiul la nas si n-au nici pe naiba x_x Eu vomit si dupa 10 20 min imi vine iar si vomit numai fiere groasa. Degeaba mananc, tot vomit! De exemplu nu am dormit deloc de la ora 2 am tot vomitat,cand adormeam,raul ma trezea. Am zis ca mor,am zis Doamne mai bine mor dar nu in chinuri" crying Deci nu mai pot! Nu fumez, nu beau, lol am 14 ani si nici cola decat rar la 1 luna. Nu am mai baut cola de la revelion. Deci pur si simplu. Mananc si fripturi sa nu credeti ca mananc doar supe, ciorbe etc. Am baut ceai dar degeaba vad. Mor. Cred ca mor pana maine. Nu mai suport ma chinui ma ustura rau pieptul. Nici sa vomit nu mai pot de durere. Va rog spuneti-mi ce am?!? Ce poate fi? Vreo boala ceva? ( fara mistouri va rog, daca aveti de gand sa faceti misto ganditi-va cum v-ati simtii in locul meu )
P.S ieri am de dimineata salata cu branza si la pranz ciorba. Seara 2 chiftele. Nu mananc nesanatos,deci cei care se indoapa in cipsuri nu au nimic, daca mancam prost mai intelegeam. E ceva putred la mijloc. Va rog spuneti-mi ce sa fac, si ce boalz as putea avea? Funda straight face P.S 2: Am 1, 70 si 52-53 kg si nu par grasa ci potrivita. Fundiii crying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Ti-e rau de 12 ore dar nu te-ai gandit inca sa mergi la doctor? Cel mai probabil este o toxiinfectie alimentara, probabil chiftelele nu au fost bine coapte/prajite si au ramas bacterii sau alte microorganisme vii (e-coli, salmonela, etc.)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna
Consulta medicul urgent (medicul de familie, recomand teste de sange,urine,scaun,punctie lombara,tomografie computerizata, endoscopie, colonoscopie, rmn), iar daca totul este curat ar putea fi doar un caz de epidemie ( adica vreo bacterie, virus) nu inseamna ca daca tu iti intretii corpul cu o diete echilibrata nu inseamna ca aerul este tocmai curat sau poate ca mancarea nu a fost suficient de gatita P.S ai toate vaccinurile luate?