| Nickiii a întrebat:

Am o problema destul de naspa. Am 17 ani si de la varsta de 14 ani am inceput sa am par pe piept dupa si pe abdomen, nu m-a deranjat dar vad acum ca a inceput sa imi creasca si pe spate. As dori sa stiu de la ce se poate declansa aceasta crestere si cum as putea sa o opresc sau cu ce tratament o pot opri... Am uitat sa mentionez ca sunt baiat big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Unii baieti au par si pe spate. Asa e normal, tine de aspectul lor. Nu o poti opri cu nimic si nici nu ar avea vreun rost. Nu e nimic anormal. Probabil iti mostenesti tatal sau vreun bunic.

| mgtow a răspuns:

De oprit nu ai cum sa opresti cresterea parului, asa ai tu metabolismul ca parul sa iti creasca repede, la altii le creste mai putin depinde de persoana.

| Elena1234456 a răspuns:

Este pe baza de hormoni.Trebuie sa mergi la dermatolog.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E ceva normal sa ai par pe piept, pe abdomen, pe spate etc., la altii le creste mai mult sau mai putin depinde si de organism, nu poti face nimic sa opresti cresterea parului. Daca nu-ti place poti sa te epilezi. Multi baieti se epileaza in ziua de azi.