| c0pil1n a întrebat:

Am o problema la ochi de cateva zile si nu stiu din ce cauza.
Clipesc foarte des si repede si parca ma ustura putin.
Noptile nu pot sa dorm de mai bine de cateva luni.
Ma pun pe pat la ora 10/11 seara si de abia pe la 3 pot sa adorm. Am incercat sa-mi schimb programul dar degeaba.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| emy a răspuns:

Buna seara! happy Parerea mea este ca ar trebui sa consulti un medic oftalmolog. El este cel mai in masura sa te sfatuiasca. O noapte linistita sa ai si multa sanatate!

| Panamax a răspuns:

Stai prea mult la computer.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Clipește mai des și aplică Hyabak (picături de ochi). Sunt ochii deshidratați de la ecran.Nu uită de ochelarii speciali pentru lumina albastra(de ecran)

| Smolbean a răspuns:

Probabil petreci foarte mult timp cu ochii în ecrane. Încearcă sa reduci timpul acesta, și dacă nu se schimba nimic, du-te la un doctor

| andreiserban99999111 a răspuns:

Du te la doctor...