| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema. Ma doare o masea atunci cand beau sau mananc cald/rece. Maseaua a fost tratata cu ceva timp din cauza cariilor. Gingia nu este inflamata, iar maseaua nu ma doare cand o ating.
Ce se intampla?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Safire17 a răspuns:

Eventual sa mergi la dentist!

| KyssOana a răspuns:

Ai aceeasi problema ca si mine smug ai gingia foarte sensibila si mai bine ar fi s-o scoti sau sa te speli frecvent pe dinti cu pasta speciala consulta un doctor happy

| Kheeda a răspuns:

S-ar putea sa fie vorba de o infectie...sa inteleg ca ti-a scos nervul daca spui ca este tratata? Fugi la dentist. Sper ca ti-am fost de ajutor cat de cat. O seara placuta in continuare!

| Madalina066 a răspuns:

Sincer ar fi mai bine sa mergi urgent la un dentist!

| denise89 a răspuns:

Foloseste sensodyne e chiar foarte buna! o aplici cu peria de dinti si o lasi sa actioneze o ora si dupa iti clatesti gura cu apa.

| AlexandraCr a răspuns:

Aceeasi problema o am si eu... cred ca e din cauza gingiei prea sensibile, dar e mai bine sa consulti un medichappy